Deformite düzeltmeleri

İşlem Süresi

2 Saat

Yatış Süresi

1 Gün

İyileşme Süresi

Ortalama 3 Ay

Deformite düzeltmeleri nedir?

Deformite düzeltme, kemiklerde meydana gelen eğilme ve şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Deformiteler genellikle çocuklarda ve gençlerde meydana gelmektedir. Bu zamanlarda meydana gelen deformiteler ilerleyen yaşlarda, genel sağlık durumunu ciddi anlamda etkileyebilmektedir. Bu sebeple deformitelerin erken tanısı çok önemlidir.

Deformite düzeltme ameliyatları kişinin yaşı, deformitenin yeri ve durumuna bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilir.

Deformite düzeltmeleri nasıl yapılır?

Çocukluk döneminde deformite yaşayan çocukların kemik bölgesine plaklar yerleştirilmektedir. Plaklar kemiğin deformitesinin giderilerek kemiğin düzeltilmesini sağlamaktadır.

Çocukluk dönemi geçişlerinde ise kemik çatlatılarak deformite düzeltmeleri yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında hesaplanan bacak durumu ile kemiğin ne kadar düzeltilmesi gerektiği belirlenerek işlem gerçekleştirilmektedir.

Deformite düzeltmeleri sonrasında süreç nasıl ilerler?

Deformite düzeltme ameliyatlarından sonra, işlem yapılan bölgeye ağırlık verilmeden, fizyoterapist ile belirli egzersizler yapılmaktadır. Aynı zamanda kemik dokusunun iyileşmesini hızlandırmak için sigara kullanımı durdurulmalıdır. Bol protein içeren besinler tüketilmeli; vitamin ve mineral takviyelerinin alınmasına önem verilmelidir.

Deformite düzeltmeleri sonrası sorun yaşanır mı?

Yetişkinler ve çocuklar deformite düzeltme işlemlerinden sonra sosyal hayatlarında bir sorun yaşamazlar. Kişiler daha fazla fonksiyon, daha iyi kas gücü ile hayatlarına devam etmektedir.

Sizi Arayalım

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.