Dolgu

İşlem Süresi

30 Dk - 1 Saat

Yatış Süresi

Gerekmez

İyileşme Süresi

1-3 Hafta

Kolajen, cildiniz, kaslarınız, kemikleriniz ve bağ dokularınız da dahil olmak üzere vücudunuzun her yerinde bulunan önemli bir maddedir. Yaş ilerledikçe vücut kolajen kaybetmeye başlar. Ciltteki kolajen miktarı azaldıkça cilt gevşemeye başlar ve sarkıklıklar meydana gelir. Sarkıklık oluşan cilde hacim kazandırmak ve yüz hatlarını daha simetrik hale getirmek amacıyla dolgular tercih edilmektedir.

Dolgu enjeksiyonları cerrahi olmayan kozmetik işlemlerdir. Yüz dolguları kırışıklıkları dolgunlaştırır, çizgileri yumuşatır ve yüze dinç görünümü sağlamayı amaçlar. Dolgu enjeksiyonlarının işlem süresi genellikle yarım saatten az sürer. İşlem sonrasında iyileşme süresi minimumdur ve sosyal hayata hemen dönmek mümkündür.

Dolgu çeşitleri nelerdir?

Dolgular neden tercih edilir?

Dolgular hemen sonuç verebilen bir uygulaması olması ve genellikle bir saatten az sürede tamamlanması nedeniyle sıklıkla tercih edilen uygulamalardır. Cerrahi olmayan bir tedavi olması nedeniyle işlem sonrası günlük hayata hemen dönülebilir. Dolgu maddesinin türüne bağlı olarak, uygulamanın kalıcılığı aylar hatta yıllar sürebilir.

Dolguların riskleri nelerdir?

Dolgu işleminin olası etkileri olarak ciltte morarma, kızarıklık, ağrı ve şişlik meydana gelebilmektedir. Akne gibi minik sivilceler, kızarıklık veya kaşıntı hissi de bu riskler arasında yer alır.

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz dolgu işlemi sırasında konforlu bir operasyon süreci geçireceksiniz. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi evinizde hissettireceğiz.

Sizi Arayalım

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.