Gastrik bypass

İşlem Süresi

1-2 Saat

Yatış Süresi

3-7 Gün

İyileşme Süresi

6-12 Ay

Gastrik bypass ameliyatı en sık uygulanan obezite cerrahi ameliyatlarından biridir. Gastrik bypass, genellikle diyet ve egzersizin işe yaramadığında veya ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek ciddi kilo artışları olduğunda uygulanır. Gastrik bypass ameliyatında, mideden küçük bir kese oluşturulur ve yeni oluşturulan kesenin doğrudan ince bağırsağa bağlanmasını amaçlanır. Böylece midenin hacmi küçüldüğü için hastanın gıda alımı azalarak kalori alımı engellenir.

Gastrik bypass kimlere uygulanır?

Gastrik bypass ameliyatı nasıl yapılır?

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz gastrik bypass operasyonu sırasında konforlu bir operasyon süreci sizleri bekliyor. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi her zaman evinizde hissettireceğiz.

Gastrik bypass ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak üç ile beş gün hastanede yatış olmaktadır. 1 cm çapında dört ile altı delik açılarak mideye ve dokulara ulaşılır. Midenin yutak borusu ile birleştiği kısımda %5’lik kısmı kalacak şekilde mide iki parçaya ayrılır. Midenin parçaları içeride kalır ve yeni oluşturulan mide kesesi, ince bağırsağın alt kısmına dikişlerle tutturulur. Böylece yiyecekler midenin çoğunu ve ince bağırsağın ilk kısmını atlar. Gastrik bypass ameliyatı sonrası hastaların yaklaşık üç ile sekiz gün hastanede yatmaları önerilir. Ameliyat sonrası süreçte doktorun beslenme önerilerine dikkat etmek oldukça önemlidir.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish