KATARAKT

İşlem Süresi

30-45 Dk

Yatış Süresi

Gerekmez

İyileşme Süresi

15-30 Gün

Katarakt nedir?

Genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan bir göz hastalığı olan katarakt, göze yansıyan ışığı kırma görevi üstlenen şeffaf merceğin zaman içerisinde işlevselliğini yitirerek sisli, koyu ve buğulu bir hal alması durumuna verilen isimdir. Katarakt nedeniyle ışık retina üzerine daha minimal düzeyde düşmekte, buna bağlı olarak görme işlevinde azalma meydana gelmektedir. Renklerin doygunluğunu kaybetmesi nedeniyle araç kullanma, gazete okuma, günlük aktiviteleri yerine getirme gibi pek çok eylem olumsuz yönde etkilenmektedir. Özetle, katarakt tedavi edilmesi gereken bir göz problemidir.

Kataraktın belirtileri nelerdir?

Katarakt tedavisi nasıl yapılır?

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz katarakt ameliyatlarınız ile hasta rahatlığınız üst düzeyde tutulmaktadır. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi her zaman evinizde hissettireceğiz.

Kataraktta en sık tercih edilen cerrahi girişim yöntemi ameliyattır. Genellikle 1 saatten kısa bir süre içerisinde tamamlanan ameliyatta lokal anestezi yöntemi tercih edilmektedir. Ameliyat öncesinde enjeksiyon veya damla uygulaması yapılmakta ve hastanın herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi sağlanmaktadır. Yapısal özelliğini yitiren göz merceğinin çıkarılması ve yerine yapay bir merceğin yerleştirilmesi şeklinde yapılan katarakt ameliyatı hastanede yatış gerektirmemektedir.

Katarakt ameliyatı türleri nelerdir?

Katarakt ameliyatında genellikle iki tür teknik uygulanmaktadır. FAKO katarakt ameliyatında gözde açılan bir kesi ile lazer veya ultrason aracılığıyla işlevini yitiren mercek küçük parçalara ayırılarak çıkarılmakta ve yeni bir mercek göze yerleştirilmektedir. Bazı hastalarda ise PEKKE adı verilen ekstrakapsüler katarakt ameliyatı tercih edilmektedir. Bu ameliyat türü ise göze atılan daha büyük bir kesi ile göz merceğine herhangi bir parçalama işlemi uygulanmadan gerçekleştirilmektedir.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish