KOL GERME

İşlem Süresi

1-3 Saat

Yatış Süresi

1 Gün

İyileşme Süresi

2-3 Hafta

Kilo alınıp verilmesi durumunda ciltte fazladan deri oluşumu gözlenmektedir. Bu fazla deriler kol, çene altlarında, uyluklarda ve karın kısmında birikerek sarkmalara neden olur. Vücut şekillendirme ameliyatlarından biri olan kol germe ameliyatları da kollardaki sarkıklıklara uygulanmaktadır.

Kol germe ameliyatları, kolunuzdan dirseğinize kadar üst kolunuzun arka kısmını yeniden şekillendiren bir ameliyattır. Kolda bulundan fazla deri ve doku çıkarılarak üst kolunuzun daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Alınan fazla kiloların verilmesi durumunda cilt, tekrar yerine oturmak için yeterli esnekliğe sahip olmayabilir. Bu durumda da oluşan fazla derilerden kurtulmak için kol germe ameliyatları sıklıkla tercih edilmektedir.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Ortalama 1-3 saat arası süren kol germe ameliyatları genellikle genel anestezi altında, bazen de lokal anestezi ile yapılır. Kolun iç kısmından veya arkasından açılan kesilerden fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılır. Kesiler, dikişlerle kapanarak işlem tamamlanır.

Kol germe ameliyatı kimlere uygulanır?

Kol germe ameliyatları genellikle kilo verme ameliyatı geçiren kişilere sıklıkla uygulanır. Kol altlarında fazladan yağlar bulunuyorsa, 20-25 arasında bir BMI sahip kişilere kol germe ameliyatları uygulanabilir.

Kol germe ameliyatlarının riskleri nelerdir?

Genel olarak, kol germe ameliyatları güvenli bir işlemdir. Fakat her ameliyatta olduğu gibi kol germe ameliyatlarında da riskleri vardır. Olası riskler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish