LABİOPLASTİ

İşlem Süresi

45 Dk

Yatış Süresi

Gerekmez
(6 Saat Gözlem)

İyileşme Süresi

4-6 Hafta

Labioplasti nedir?

Kadınların genital bölgesinde meydana gelen estetik problemlerin düzeltilmesi için uygulanan operasyonlara labioplasti adı verilir. Genellikle iç dudakların asimetrik, büyük, koyu renkli, düzensiz veya sarkık olması amacıyla yapılan iç dudak küçültme ameliyatı, labioplasti kapsamında yaygın olarak tercih edilen bir operasyondur. Nadiren dış dudaklarda oluşan küçültme ya da büyütme müdahaleleri de labioplasti kapsamında değerlendirilmektedir.

Labioplastiye neden ihtiyaç duyulur?

Genital estetiğin temel nedeni pek çok estetik operasyonda olduğu gibi kişinin mevcut bir görünümden hoşnutsuz olmasıdır. Bu hoşnutsuzluğun cinsel yaşama yansıması, duygusal stres, özgüven problemleri vb. etmenler labioplasti ihtiyacını tetiklemektedir. Labioplasti ameliyatının bir diğer önemli nedeni de hijyen sorunudur. İlgili bölgedeki sarkıklık kronik enfeksiyon veya tahriş gibi durumlar doğurabilmektedir. Aynı zamanda mayo, bikini ve iç çamaşırı gibi kıyafetlerde istenmeyen bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu etmenler labioplasti ameliyatının planlanması için yeterlidir.

Labioplasti nasıl yapılır?

Genel, lokal veya regional anestezi altında yapılan labioplasti ameliyatında dudaklardaki fazla miktardaki doku çıkarılmaktadır. Hasta işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Çıkarılan doku onarıldıktan ve simetrik bir görüntüye ulaştırıldıktan sonra operasyon tamamlanmaktadır.

Labioplastinin avantajları nelerdir?

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish