SAÇ EKİM

İşlem Süresi

3-5 Saat

Yatış Süresi

Gerektirme

İyileşme Süresi

3 Ay

Saç ekimi nedir?

Saç dökülmesi için tavsiye edilen en etkili tedavi yöntemlerinden biri olan saç ekimi, kellik ve seyrelme problemlerine karşı başvurulan bir çözüm uygulamasıdır. Saç kökünün aktif olmadığı, saçsızlığın görüldüğü alanlardan mikrocerrahi yöntemleriyle alınan saç köklerinin nakil edilmesi olarak da tanımlanabilen saç ekimi kişiye özel olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır.

İşlem sırasında ense bölgesinde dökülmeye karşı dirençli olan saç kökleri toplanmakta ve seyrelmenin veya tamamen dökülmenin görüldüğü alanlardaki kanallara ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu alanda uzman doktorlar veya deneyimli ekipler tarafından yapılması gereken saç ekimi işleminde hijyen ve sterilizasyon oldukça önemlidir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi veya sedasyon yöntemiyle yapılan bir operasyondur. Operasyonun ilk etabında ekim için elverişli olan bölgeden greftler toplanır. Bu bölge genellikle ense üstüdür. Daha sonra kanallar açılır ve toplanmış olan greftler kanallar içerisine ekilir. Ekimin hemen ardından ekim için açılan kanallardan çeşitli sızıntı oluşumları meydana gelebilmektedir. Ancak ertesi gün böyle bir durumla karşılaşılmaz. Bazı hastalarda ilgili bölgede şişlik oluşumu görülse de bazı ilaçlar ve önlemlerle ortadan kaldırılabilmektedir.

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

Saç ekimi ne kadar sürer?

Ekim işleminin süresi ekimin yapılacağı alana göre değişkenlik gösterir. Ancak genellikle ortalama 4 ile 6 saat arasında değişen bir süreden söz etmek mümkündür.

Herkese saç ekimi yapılabilir mi?

Saç ekiminde yaş aralığı genellikle 18-60 olarak değerlendirebilir. Ancak bu durumu etkileyen en önemli kriterlerden biri kişideki saç dökülmesinin ne şekilde olduğudur. Gözle görülür seviyede kafa derisinde meydana gelmiş bir saç dökülmesi için %50 oranında bir saç dökülmesi tanımı yapılabilmektedir. Bu durumda kişinin yaşından çok, dökülmenin ne kadar süre boyunca devam ettiği durumu dikkate alınmaktadır. Bazı hastalarda herhangi bir hastalık nedeniyle saçlardaki dökülme, travmalar gibi problemler de ekimin başarısını etkileyen önemli unsurlardır.

Saç ekimi için ne kadar grefte ihtiyaç duyulur?

Ekim işlemi ihtiyaç duyulan minimum greft sayısı 2500 ile 4500 arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama 7000 ile 8000 arasında değişen saç teli olarak tanımlanabilen bu sayı üzerinde hastanın saç dökülme seviyesi ve boş alanın elverişliliği de etkili olmaktadır.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish