Vajinoplasti nedir?

İşlem Süresi

45Dk - 1 Saat

Yatış Süresi

Gerektirmez

İyileşme Süresi

4-6 Hafta

Vajina kaslarının, çevre dokuların ve perinenin sıkılaştırılması, ilgili bölgede daha fazla sıkılık, kontrol ve güç elde edilmesi, cinsel deneyimin ve hassasiyetin arttırılması amacıyla yapılan operasyona vajinoplasti adı verilir. Genellikle doğum sonrası kadınlarda görülen vajina kaslarındaki gevşemenin onarılması amacıyla yapılan bir ameliyattır. Bu gevşemeye bağlı olarak görülen idrar kaçırma, cinsel işlev bozukluğu vb. problemler de ameliyatla birlikte tedavi edilebilmektedir.

Vajinoplasti nasıl yapılır?

Vajinoplasti genellikle genel, bazı durumlarda da hastanın uygunluk durumuna göre lokal anestezi veya sedasyon yöntemi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. Ortalama 1 ile 2 saat arasında tamamlanan operasyonda vajina arkasındaki gerilen kaslar bir araya getirilir. Erime özellikli dikişlerin kullanıldığı operasyonda vajina astar çıkılır ve çevredeki yumuşak dokular üzerinde sıkılaştırma işlemi uygulanır. Operasyon sonrası vajinal boşlukta oluşan azalma ile cinsel ilişki sırasında daha fazla sürtünme yaşanmış olur. Bu sayede cinsel birliktelikten alınan haz doyumu arttırılır.

Vajinoplastinin avantajları nelerdir?

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz vajinoplasti sırasında GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi evinizde hissettireceğiz.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish