vücut germe

İşlem Süresi

1-3.5 saat

Yatış Süresi

1-2 Gün

İyileşme Süresi

3-9 Ay

Vücut germe, vücutta bulunan gevşek ve sarkık derinin neden olduğu cilt görünümünü iyileştirmek için yapılan bir işlemdir. Vücut germe ameliyatları, genellikle gövde ve bacaklarda birden fazla bölgede fazla miktarda gevşek, sarkık cildi olan kişilere uygulanmaktadır. Vücut germe ile aşırı kilo kaybı veya yaşa bağlı değişiklikler nedeniyle cilt elastikiyetinin kaybından sonra vücut daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Vücut germe ameliyatı, hastanın durumuna bağlı olarak işlem başarısını iyileştirmek için diğer ameliyatlarla bir şekilde de yapılabilir. Bu ek prosedürler genellikle vücut germe işleminden üç ile altı ay sonra gerçekleştirilir. Sıklıkla kullanılan diğer ameliyatlar aşağıdaki gibidir:

Vücut germe ameliyatı kimlere uygulanır?

Vücut germe ameliyatı olacak kişilerin kilosunun en az bir yıl boyunca sabit olması gerekmektedir. Bununla birlikte vücut germe ameliyatı uygulanacak kişiler sabit vücut ağırlığına sahip olmalı, birden fazla vücut bölgesinde önemli deri sarkıklıkları, doku gevşekliği bulunmalıdır. Ameliyat sonrası iyileşmeyi bozabilecek veya ameliyat riskini artırabilecek tıbbi rahatsızlıkları olmayan kişilere vücut germe ameliyatları uygulanmaktadır.

Vücut germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Vücut germe ameliyatları güvenilir bir işlemdir. Fakat vücut germe işlemlerinin de riskleri mevcuttur. Bu riskler ameliyat sonrası yara izleri, aşırı kanama, şişkinlik ve ağrı olası riskler olarak sıralanabilir.

Sizi Arayalım