Göz kapağı estetiği nedir?

İşlem Süresi

45 Dk - 1 Saat

Yatış Süresi

Gerektirmez

İyileşme Süresi

1-3 Ay

Blefaroplasti veya yaygın kullanımıyla göz kapağı estetiği, sarkan derinin ve fazla miktardaki kas dokusunun çıkarılması için alt ve üst göz kapağına yapılan bir plastik cerrahi uygulamasıdır. Genellikle ilerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen sarkmalar, göz bölgesinde de yaygın olarak oluşum göstermektedir. Bu duruma ek, ciltte renk değişimi, gevşeme, torbalanma, kırışıklık vb. durumların da görülmesiyle birlikte göz kapağı estetiğine başvurulur.

Göz kapağı estetiğine tür durumlarda yapılır?

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz göz kapağı estetiği operasyonlarınız sırasında konforlu bir operasyon süreci sizleri bekliyor. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi evinizde hissettireceğiz.

Göz kapağı düşüklüğü veya üst göz kapağı estetiği, ilgili bölgedeki kas ve deri dokusunun çıkarılması şeklinde yapılır. Bazı hastalarda kaş kaldırma ve alın germe gibi operasyonlarla birlikte de uygulanabilmektedir.

Alt göz kapağı estetiği ise elmacık kemiklerinde yer alan yağ yastıkçıklarının endoskopi yöntemiyle yerine alınması şeklinde yapılmaktadır. Bu işlemle birlikte göz altı çöküklüğünün ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Göz kapağı estetiği için ideal yaş nedir?

Göz kapağı estetiği genellikle 35 yaşın üzerindeki kişilere uygulanmaktadır. Ancak operasyonun medikal anlamda ihtiyaç duyulan herkese yapılabilmesi mümkündür. İşlemin ortalama etki süresi 7-8 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish