KAŞ KALDIRMA

İşlem Süresi

1 Saat

Yatış Süresi

Gerekmez

İyileşme Süresi

1-2 Hafta

Kaş kaldırma ameliyatı nedir?

Üst göz kapağındaki ve kaşlardaki sarkmaların toplanması amacıyla yapılan kaş kaldırma ameliyatı yüzdeki yorgunluğun, gerginliğin veya sinirli görünümün düzeltilmesini olanaklı kılmaktadır. Genellikle cerrahi yöntemle kaş askısı, endoskopik kaş kaldırma ve klasik kaş kaldırma gibi yöntemlerle yapılan bir ameliyattır.

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Diğer adı şakak germe ameliyatı olan klasik kaş kaldırma ameliyatı, saçlı derinin çıkartıldıktan sonra gerilmesi şeklinde yapılır. Saçlı deri içerisine yapılması nedeniyle zaman içerisinde uzun dikiş hatlarının genişlemesine bağlı olarak saçsız adalar yaratması durumu bakımından dezavantajlı bir operasyondur. Bu nedenle daha sık endoskopik kaş kaldırma veya kaş askısı gibi operasyonlar tercih edilmektedir.

Lokal anestezi altında yapılan kaş askısı operasyonunda saç çizgisinin ön sınırından küçük bir delik açılır ve kaş istenilen pozisyona alınarak sabitlenir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ise herhangi bir iz bırakmayan, endoskop adı verilen ince ve küçük bir kamerayla yapılan ameliyattır.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyatın ardından kaşların çevresine ve alın bölgesine bant ve pansuman uygulaması yapılır. Yine alına soğuk kompres yapılır ve ödemin, şişliğin inmesine yardımcı olunur. Genellikle ameliyattan sonraki yedinci gün dikişler alınır ve şişlikler iner. Operasyonun ardından geçici bir süre ilgili bölgede hissizlik durumu yaşanabilir ancak geçicidir.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish