Jinekomasti nedir?

İşlem Süresi

2-3 Saat

Yatış Süresi

Gerektirmez

İyileşme Süresi

4-6 Hafta

Erkeklerde dokusal olarak meme ve meme uçlarının aşırı seviyede büyümesi durumuna jinekomasti adı verilir. Genellikle yenidoğanlarda, orta yaş üzeri erkeklerde ve ergenlik çağındaki erkeklerde yaygın olarak görülen jinekomastinin pek çok nedene bağlı olarak meydana gelebildiğinden söz etmek mümkündür. Erkeklerde özgüven kaybı, içe kapanıklık, duruş bozuklukları gibi problemleri meydana getirebilen rahatsızlığın tedavi edilmesi önerilmektedir. Göğüs bölgesinde acı, ağrı, hassasiyet, iki göğüsün birbirinden farklı boyutta olması, koltuk altında lenf ve şişlik gibi belirtiler gösteren jinekomasti, teşhisi detaylı bir fiziksel muayene ile konulan bir rahatsızlıktır.

Jinekomasti nedenleri nelerdir?

Jinekomasti nasıl tedavi edilir?

Jinekomastinin tedavi aşamasında öncelikli olarak problemin ne tür bir durumdan kaynaklandığı üzerine yoğunlaşılmaktadır. Kişideki hormonal bir bozukluk kaynaklı oluşan jinekomastide farklı bir tedavi prosedürü uygulanmaktadır. Çapı 4 cm’den büyük olan meme büyümesinde, medikal tedaviler tercih edilebilir. Genellikle sık görülen 6 cm üzeri jinekomasti probleminin tedavisinde ameliyata başvurulmaktadır. Jinekomasti ameliyatında tedavi, problemin tipine göre planlanır. Bazı hastalarda yağ alma yeterli görülebildiği gibi bazı hastalar için küçük kesiler ile meme bezi dokusu çıkarılabilmektedir.

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz jinekomasti operasyonunuz sırasında konforlu bir operasyon süreci geçireceksiniz. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi evinizde hissettireceğiz.

Sizi Arayalım

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.