Liposuction

İşlem Süresi

1-6 Saat

Yatış Süresi

1-3 Gün

İyileşme Süresi

3 Ay

Liposuction, vücut hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için uygulanan bir yağ aldırma işlemidir. Genellikle bel, basen, göbek, bacak içi, gıdı gibi vücudun belirli bölgelerinde birikmiş yağların özel cihazlar yardımıyla vakumlanarak emilmesi işlemi olarak bilinir. Yalnızca kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen liposuction işleminde asıl amaç kilo vermek değildir. Amaç vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların alınması ve vücut kontürünün yani vücut hattının iyileştirilmesini sağlamaktır. Liposuction işlemi sonrasında özel olarak üretilmiş korseler kullanılır. Kişiden alınan yağ miktarı ve kişinin sağlık özelliklerine göre korsenin kullanım süresi belirlenir.

Liposuction işlemi ne kadar sürer?

Liposuction işleminin süresi genellikle uygulanacak yönteme veya yağların büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fakat işlem süresinin yaklaşık olarak 1 – 1,5 saat arasında olduğu bilinmektedir.

Liposuction herkese uygulanabilir mi?

Liposuction ameliyatı için temel şart kişinin sağlıklı olmasıdır. Eğer genel sağlık durumunu bozan bir durum varsa liposuction ve benzer estetik operasyonlar ertelenir ya da hiç yapılmaz.

Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Liposuction vücudun yağ fazlalığı olan her bölgesine uygulanabilir. Bu bölgeler göbek, kalça, uyluk, bel, kollar, ayak bilekleri, diz içleri ve gıdı olarak özetlenebilir.

Liposuction’ın riskleri nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi, liposuction işlemi de riskler taşımaktadır. Olası riskler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Anlaşmalı kurumlarımızda gerçekleştireceğiniz liposuction işlemleri sırasında tüm ihtiyaçlarınız alanında uzman ekipler tarafından karşılanmaktadır. GHT Global Health ekibi olarak tüm süreciniz boyunca her zamanınızda olacak ve sizi her zaman evinizde hissettireceğiz.

Website Form Turkish 2

Online Başvuru

Lütfen formu doldurunuz. Detaylar için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Tedavi Planınızı Alın

Alanında uzman ekibimiz, tüm rezervasyonlarınızı ayarlayacak ve sizi bilgilendirecek.

Fiyat Teklifinizi Alın

Tedavi, konaklama, tedavi sonrası bakım ve daha fazlası hakkında fiyat teklifi alın.

7/24 Destek

7/24 desteğimiz ile hastalarımızın iyileşme süreci boyunca tüm takip prosedürlerini sağlıyoruz.

Sizi Arayalım

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ VE DOKTORLARIMIZ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Website Form Turkish